(044) 334 46 32
всі номери

(067) 260 74 36 Київстар

(050) 379 13 23 Vodafone

(093) 170 86 60 Lifecell

Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Будні: 09:00-20:00
Сб: 10:00-16:00
Нд: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Gree-Market Блог Чому кондиціонер замерзає? Основні причини і наслідки

Чому кондиціонер замерзає? Основні причини і наслідки

Чому кондиціонер замерзає? Основні причини і наслідки

Зміст

Кондиціонер є важливим пристроєм у створенні комфортного мікроклімату в квартирі. Він допомагає людям в спекотні літні дні підтримувати прохолоду, а в холодну пору року здійснює Обігрів житлових приміщень. У сучасному світі важко уявити життя без кондиціонера. Але що робити якщо кондиціонер раптово почав замерзати, покриватися памороззю, голосно шуміти і текти? Давайте, спробуємо зрозуміти чому кондиціонер замерзає.

Обмерзати може як внутрішній блок кондиціонера, так і зовнішня його частина, але причини цього явища можуть бути різні.

Чому замерзає внутрішній блок кондиціонера

При утворенні на випарнику внутрішнього блоку паморозі і інею, не поспішайте купувати новий пристрій, а розберіться з причинами.

Це не поломка, якщо:

 • Кондиціонер працював на максимальне охолодження при високій температурі повітря на вулиці. Утворився шар відтане при його виключенні.
 • Стався процес розморожування зовнішнього корпусу при обігріві приміщення. Якщо обмерз зовнішній блок, а ви включили режим обігріву, то внутрішній вентилятор не буде працювати на обігрів. Так як теплова енергія не видаляється з випарника він покривається інеєм. Коли відтане зовнішній блок, внутрішній включиться на обігрів, а вода вийде на вулицю по дренажній трубці.

чому замерзає внутрішній блок кондиціонера

Іній зовні внутрішнього блоку не видно і не думайте, що під кондиціонером будуть висіти бурульки, просто зрідка відкривайте кришку і заглядайте всередину. 

Помилки при використанні, що призводять до намерзання льоду

Коли ви помітили, що випарник блоку, що знаходиться в квартирі обмерзає - переконайтеся в правильності експлуатації приладу. Дуже часто іній з'являється через порушення основних правил роботи кондиціонерів.

Ось кілька прикладів:

 1. Порушення температурного режиму, користувач включив кондиціонер на обігрів при значенні нижнього порога допустимої температури вище температури повітря за вікном. Іншими словами: кондиціонер за технічним паспортом може працювати на обігрів при -10°С за вікном, а ви його включили при -20°С. Ось і відбулося утворення паморозі на випарнику і намерзання льоду на зовнішньому корпусі за вікном.
 2. Високий рівень вологи в приміщенні. При роботі кондиціонера в занадто вологому середовищі кількість рідини збільшується і випарник замерзає. Добре, що сучасні кондиціонери мають функцію "осушення повітря", завдяки їй ви зможете "просушити" приміщення і налагодити нормальну роботу спліт-системи.

Помилки при використанні, що призводять до намерзання льоду

Перелік помилок, які допускають майстри сервісного центру:

 • Недолік холодильного агента. Ця помилка можлива, якщо персонал Сервісного центру заливає холодоагент навскидку, без вимірів.
 • Утворення вигинів і заломів на трубках з холодоагентом. Заламані трубки сприяють підвищенню тиску холодоагенту і намерзання льоду на випарнику.
 • Недостатня ізоляція охолоджуючого контуру. В цьому випадку в ньому може з'явитися рідина, яка буде заважати циркуляції холодоагенту по трубках системи. Наслідок - намерзання на внутрішньому корпусі.
 • Неправильна довжина трубки з холодоагентом, яка визначається заводом-виробником. Цю помилку можуть допустити відразу при монтажі пристрою. Через неналежну довжини трубки тиск буде змінюватися-кондиціонер буде працювати в неправильному режимі і можливе утворення інею на випарнику внутрішнього блоку.

Більшість магазинів продають кондиціонери пропонують і їх монтаж. Наш магазин з продажу кондиціонерів, теплових насосів і припливно-витяжних установок GREE пропонує послуги по установці і монтажу кліматичного обладнання, щоб уникнути подібних помилок через роботу дилетантів.

Чому замерзає віконний кондиціонер

Головною і частою причиною обмерзання кондиціонера можна назвати недостатній обдув блоку повітрям. При цьому спліт-система починає працювати як холодильник, накопичуючи і утримуючи вологу, яка стає льодом. 

Чому замерзає віконний кондиціонер

Можна назвати кілька причин, за якими зовнішній блок кондиціонера покривається льодом:

 1. Брудний конденсатор. Котушка конденсатора приймає тепло від холодильного елемента і передає його повітрю за вікном. Але з плином часу, відповідно, вона покривається пилом і брудом, що блокує потоки повітря і може вивести з ладу весь агрегат. Тому періодично її необхідно чистити.
 2. Неефективний компресор. Його неправильна робота призводить до того, що охолоджуючі котушки не гріють повітря, а морозять. Від цього і з'являється лід.
 3. Неналежна експлуатація. Намерзання на зовнішньому корпусі кондиціонера може відбуватися через низьку температуру на градуснику, яка нижче тієї, що допустима для роботи кондиціонера за інструкцією. Різниця температур веде до виділення конденсату, а після і до обмерзання.
 4. Недостатня кількість холодильного агента в змійовику і в системі. Його кількість може бути нижче або вище покладеного, що веде до неправильного теплообміну і обмерзання.
 5. Забруднений фільтр. Який періодично необхідно чистити, інакше обдув блоку не буде здійснюватися і почнеться обростання бурульками. 

Головною і частою причиною обмерзання кондиціонера можна назвати недостатній обдув блоку повітрям

Насправді спліт-система досить надійний пристрій, який при правильній експлуатації, своєчасному очищенні фільтрів і дозаправці холодильним агентом прослужить довгий термін. Більшість причин замерзання внутрішнього і зовнішнього блоків відбувається через неправильну установки або використання - Ось чому Кондиціонер мерзне.

Ринок кліматичної техніки переповнений різними системами охолодження, і вибір відповідного саме вам кондиціонера здійснити досить важко. Перед його покупкою необхідно зрозуміти його функції (обігрів/охолодження), особливості (інверторний кондиціонер) визначити параметри і задати бюджет. Величезний вибір кондиціонерів GREE представлений на нашому сайті. Саме тут ви можете вивчити їх характеристики, опис і ціни. При виникненні питань фахівці із задоволенням дадуть відповідь на них.

 18.02.2020
 (417 переглядів)