(044) 334 46 32
всі номери

(067) 260 74 36 Київстар

(050) 379 13 23 Vodafone

(093) 170 86 60 Lifecell

Контактна інформація

Графік работи:

ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ: 10:00-16:00
ВС: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. М. Ушакова, 1Г м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
Gree-Market Блог Як вибрати кондиціонер для будинку чи квартири?

Як вибрати кондиціонер для будинку чи квартири?

Який саме кондиціонер краще вибрати для квартири або будинку?

Зміст

Який кондиціонер буде оптимальним для вашого будинку або квартири? Відповідь на це питання знайдете в нашій статті

Кондиціонер – це пристрій, що дозволяє контролювати кліматичні показники в квартирі або будинку. Коли на вулиці спека, повітря в кімнаті можна охолодити. А з допомогою більшості моделей і, навпаки, нагріти (можна навіть використовувати як основне джерело тепла). Крім того, на ринку існує кілька моделей побутових кондиціонерів, без проблем підвищують або знижують рівень вологості. А також безліч серій, які наповнюють мікроклімат корисними іонами, що борються з вірусами, пилом і неприємними запахами. Функцій багато, як і самих моделей кондиціонерів, і в цьому основна проблема – багато хто просто губляться у всьому різноманітті приладів, не знаючи який же придбати для квартири: щоб і з бюджету не сильно вдарив, і ефективність його була достатньою для забезпечення комфортних кліматичних умов.

Наша компанія – офіційний дилер східного бренду GREE, що спеціалізується на виробництві різних систем клімат-контролю для квартир (найбільш популярні з них – побутові спліт-систмыGree). І ми часто стикаємося з тим, що покупці не можуть вибрати найбільш підходящий для них кондиціонер. Саме тому наші фахівці вирішили дати кілька порад, скориставшись якими, ви з легкістю підберете собі кондиціонер в квартиру.

Типи кліматичної техніки: є з чого вибрати

Для початку варто розібратися, які взагалі кондиціонери для квартир бувають. Модельний ряд включає:

 • спліт-системи;
 • мультиспліт-системи;
 • віконні;
 • мобільні.

Крім того, є деякі відмінності в конструкції компресора, за яким кондиціонери діляться на дві групи. Існують моделі інверторні і звичайні. Інверторний – знижує обороти при досягненні необхідної температури (тим самим заощаджує гроші). Також вони добре працюють для опалення і гріють при низьких температурах на вулиці.

Типи кліматичної техніки: є з чого вибрати

Неінвенторні (так звані on/off кондиціонери) – у них компресор вимикається при досягненні необхідної температури. А при зміні цього показника знову активується. Це веде до збільшення рас ходу електрики і більш швидкого зносу техніки, але значно знижує її вартість. Розглянемо кожен із цих видів детальніше, щоб легше було вибрати, який є оптимальним саме для вашої квартири.

Оптимальний вибір - спліт системи

Ці кондиціонери є найбільш популярними побутовими приладами кліматичного контролю. Більшість користувачів вирішують вибрати саме завдяки їх:

 • мінімального рівня шуму, видаваного при роботі, що є одним з найважливіших параметрів для житлових приміщень;
 • дистанційного керування за допомогою пульта;
 • практично будь-якого місця монтажу;
 • простий і безпечної експлуатації;
 • великій кількості додаткових функцій.

Оптимальний вибір - спліт системи

Такі кондиціонери складаються з двох навісних модулів – кімнатного і вуличного. Перший монтується в квартирі, а другий на вулиці. Вони з'єднані трубками, наповненими фреоном (холодоагентом). Спліт системи для квартир, фактично, не мають недоліків. Єдиним мінусом можна назвати складність монтажу. Кондиціонери цього типу вимагають залучення професійних інженерів для установки. В іншому випадку ефективність і довготривалість роботи техніки не гарантується. Найбільш поширені моделі – настінні, хоча бувають ще канальні і колонні, що встановлюються на підлозі для обслуговування приміщень великої площі.

Кондиціонери з розряду спліт систем можна з упевненістю назвати найпопулярнішими для житлових квартир, будинків і навіть офісів. Вся справа в невисокій вартості, простоті обслуговування і вкрай високої ефективності впливу на мікроклімат кімнати, причому, з різними ефектами.

Мультиспліт системи

Конструктивно кондиціонери такого типу ідентичні агрегатів з попереднього пункту. Відмінність тільки в тому, що встановлюється декілька внутрішніх блоків і підключаються вони до одного зовнішнього. Вибрати цю систему змушують наступні фактори:

 • обмежений простір для установки зовнішнього приладу на стіні будівлі (тобто поставити кілька зовнішніх блоків просто нікуди);
 • потрібно досягти мінімального рівня шуму від зовнішнього блоку(через надто чутливого слуху сусідів, наприклад);
 • внутрішній блок необхідно поставити в кімнаті, не має стін, що виходять на вулицю (наприклад, гардеробні або деякі приміщення у великих квартирах).
 • забудовником спочатку було передбачено місце для одного зовнішнього блоку на фасаді будівлі
 • якщо у Вас приватний будинок і ви не хочете псувати фасад безліччю зовнішніх блоків

Мультиспліт системи

Вартість монтажу мультіспліт систем дещо вища, ніж у звичайних – це обумовлено її збільшеною складністю і використанням більшої кількості трубок і проводів для з'єднання всіх блоків. Також іноді виникають проблеми з продуктивністю, в тих випадках, коли куплений зовнішній блок недостатньої потужності, адже його продуктивність розподіляється на все, що одночасно працюють внутрішні елементи. Хоча найчастіше вибрати саме мультиспліт кондиціонер для квартири не тільки оптимальне, а єдино вірне рішення.

Віконні пристрою

Така кліматична техніка вбудовується замість частини скла у віконному отворі або в спеціально прорізаний наскрізний лаз у стіні. Поряд з низькою вартістю, подібний кондиціонер має і суттєві мінуси – гучний шум, видаваний при роботі, низька продуктивність (неможливість обслуговувати великі приміщення, як наслідок) і відсутність у більшості моделей функції обігріву. В сучасних реаліях цей тип кондиціонера – пережиток минулого.

Мобільні прилади

Ці кондиціонери взагалі не вимагають монтажу та безперешкодно переміщуються з однієї кімнати в іншу. Власне, це єдине, що може змусити вибрати саме такий тип кліматконтролю. Справа в тому, що до мінусів відносяться і високий рівень шуму, і мала продуктивність, і досить великі розміри. Також потрібно передбачити відведення конденсату, який постійно накопичується (або виливати вручну). Продуктивність, тобто здатність охолоджувати, у цих устройст теж залишає бажати кращого.

Мобільні прилади

Потужність кондиціонера

Якщо з типом ви вже визначилися (ми, до речі, радимо вибрати спліт або мультиспліт системи), то потрібно більш детально розглянути модельний ряд кондиціонерів для квартир від GREE. І першим параметром, який потребує уваги, є потужність. Саме від неї залежить, яку площу ефективно обслужить прилад. Якщо показник недостатній для обраної кімнати, то кондиціонер буде працювати в режимі сверхнагрузки, що призведе до його швидкої поломки. У зворотному випадку, коли цей параметр надлишковий, з'явиться перевитрата енергії на роботу і необхідність часто вмикати і вимикати техніку, а це також негативно позначиться на працездатності і Вашому бюджеті, адже величезні чеки не милує нікого.

Існує універсальна схема розрахунку оптимальної потужності кондиціонера:

Зробити покупку легко

 1. 1000 Вт ефективно обслуговують до 10 квадратних метрів кімнати. Потрібно дізнатися загальну площу приміщення;
 2. Отриману цифру збільшити на 20-30%, в тому випадку, якщо приміщення знаходиться на сонячній стороні будинку і промені потрапляють в нього більшу частину дня;
 3. Ще близько 30% – це тепло, що виділяється при роботі різної побутової техніки. Додайте його до початкового показника;
 4. І ще люди. Щоб компенсувати знаходження в кімнаті однієї людини потрібно ще 100 Вт;
 5. Сума цих показників і є показником потужності, яка потрібна для ефективного кондиціонування квартири.

Зробити покупку легко

Також важливо перед тим, як вибрати кондиціонер, перевести Вт в BTU – американську дюймову метричну систему. Саме в цих одиницях зазвичай пишуть показник потужності кондиціонера за міжнародними стандартами. У підсумку маємо, що 1 Вт=3,412 BTU.

Класи кондиціонерів для квартир

Третій етап – вибрати цінову категорію. Їх, відповідно, три:

 • преміум;
 • середня;
 • бюджетна.

Кондиціонери в кожній з них мають свої особливості.

Можливості побутового кондиціонера на вибір покупцеві

І, нарешті, четвертим пунктом, який допоможе вибрати кліматичну техніку в квартиру є набір доступних налаштувань.

Можливості побутового кондиціонера на вибір покупцеві

Будучи одним з кращих виробників світу, GREE пропонує у своїх моделях наступні функції:

 1. Рухомі жалюзі напрямні повітряний потік визначається користувачем напрямку. З допомогою цієї опції можна уникнути появи протягів або направити холодне повітря до стелі, що забезпечить безпеку здоров'я знаходяться в кімнаті;
 2. Покращена фільтрація повітря здійснюється додатковими фільтрами різної конструкції. Допоможе поліпшити мікроклімат в квартирі, прибравши пил або неприємний (наприклад, тютюновий) запах;
 3. Режим сну, в якому кондиціонер плавно знижує температуру протягом декількох годин, потім відключаючись, і максимально знижує рівень шуму при роботі;
 4. Таймер на 24 години, що використовується для активації або відключення приладу протягом найближчих діб;
 5. Тижневий таймер – з його допомогою ви зможете запрограмувати кондиціонер на тиждень і поставити 4 включень і виключень в одноденний період;
 6. Функція iFeel, яка дозволить вам більш точно задавати температуру в приміщенні завдяки вбудованому датчику в пульті кондиціонера. Температура зчитується не з внутрішнього блоку, а на місці знаходження пульта ДУ.

Є й інші функції, які можуть стати в нагоді в побуті, і їх досить багато. До таких, наприклад, можна віднести– це робить повітря корисним для користувачів і розщеплює віруси і мікроби, дозволяючи уникнути інфекційних захворювань.

 08.05.2018
 (486 переглядів)