(044) 334 46 32
всі номери

(067) 260 74 36 Київстар

(050) 379 13 23 Vodafone

(093) 170 86 60 Lifecell

Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Будні: 09:00-20:00
Сб: 10:00-16:00
Нд: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Gree-Market Блог Як працює кондиціонер. Принцип його роботи

Як працює кондиціонер. Принцип його роботи

Як працює кондиціонер. Принцип його роботи

Зміст

Сучасний світ надає нам максимум можливостей. Тепер ми можемо не тільки перемикати пультом канали на телевізорі, але і управляти кліматом в приміщенні, в якому ми знаходимося (будь-то будинок, офіс або ресторан). Тобто людина сама здатна встановити свій комфортний температурний режим для існування.

Але це не завдяки природним ресурсам, таким як дрова, вугілля, газ, сніг, лід і вода. Всі ці ресурси залишаться на своїх родовищах.

Кліматичний рай вже можна відтворити без будь-яких втрат для природи вже давно полюбилася нам сучасною технікою. Одним з найбільш поширених способів домогтися підвищення або зниження температури повітря є придбання і установка кондиціонера. Це обладнання значно полегшує наше існування, а при його правильному використанні людський організм буде захищений від переохолодження і спеки в будь-який час року.

Принцип функціонування спліт-систем

І так, розглянемо в чому полягає магія, як працює кондиціонер.

Принцип функціонування спліт-системи

Принцип роботи побудований на зміні властивостей одного з головних складових кондиціонера. Йдеться про фреон. Цей компонент герметично зберігається в спеціальній ємності і абсолютно безпечний. У процесі також задіяні конденсатор, блок управління, вентилятор, компресор, випарник, фільтри, а також чотириходовий клапан.

Кондиціонери як працюють в режимі охолодження

Саме зміна стану фреону і невелика технічна допомога роблять певний ряд процесів для перетворення тепла в холод і, навпаки, холод в тепло.

Зовнішній блок кондиціонера оснащений клапаном, здатним змінювати напрямок потоку фреону на теплообмінники, змінюючи роботу випарника і конденсатора.

Після подачі фреону в компресор відбувається його стиснення, тим самим підвищуючи температуру, а на виході з компресора, вже перебуваючи в рідкому вигляді, вступає дія терморегулюючий вентиль. Він зменшує тиск, сприяючи на температурний ріст з подальшим випаровуванням.

Кондиціонери як працюють в режимі охолодження

Наступний крок роботи кондиціонера - подача повітря з приміщення в випарник. Обдуваючи випарник фреон охолоджується. Після технічної циркуляції фреон газифікується, утворюючи холодний потік повітря.

Принцип роботи спліт-систем в режимі обігріву

Як працює кондиціонер на обігрів, а саме сам технологічний процес, теоретично дуже схожий з режимом охолодження. Під час теплоподачі фреон спрямований у зворотній бік, а обдув здійснюється з потоку повітря з вулиці.

Даний принцип роботи здійснюється як в побутових, так і в промислових спліт-системах.

Режими роботи кліматичного обладнання

Перед покупкою кондиціонера поцікавтеся у продавця або у консультанта інтернет-магазину про існуючий набір можливостей обладнання і виберіть з пропонованих моделей найбільш підходящу для ваших цілей.

Режими роботи кліматичного обладнання

Корисні та основні функції спліт систем, що існують на ринку різних виробників:

  • охолодження;
  • обігрів;
  • осушення повітря;
  • вентиляція;
  • нічний режим;
  • таймер;
  • чергове опалення.  

Охолодження є основною функцією кожного кондиціонера. У багатьох моделей даний режим функціонує в авторежимі. Тобто, якщо температура в приміщенні підвищується, спрацьовує функція на охолодження.

Режим обігріву є не у всіх спліт-системах. Його принцип роботи такий же, як і при охолодженні, тільки навпаки.

Корисні та основні функції спліт систем

Функція осушення повітря є дуже корисною, якщо в приміщенні проживають маленькі діти або люди, які страждають від хвороб органів дихання. За допомогою даного функціоналу можна знизити рівень вологості у вашому житлі.

Приплив свіжого повітря або вентиляцію здійснює робота вентилятора внутрішнього блоку, при цьому компресор не включається. За допомогою даного функціоналу відбувається розподіл повітряних мас по приміщенню.

Під час безшумного або нічного режиму спліт-система переходить на саму мінімальну швидкість вентилятора, тобто на зниження шуму, але при цьому підвищується (при охолодженні) або знижується (при обігріві) температура на 2-3 градуси протягом декількох годин. Кондиціонер автоматично вимикається через 7 годин після старту цього режиму.

Функція таймер призначена для установки час автоматичного виключення або включення спліт-системи.

Чергове опалення в основному використовують для більш просунутих систем, таких як розумний будинок з використанням дистанційного контролю.

Як повинен працювати кондиціонер

І так, ми дізналися як працює кондиціонер в режимі обігріву та охолодження, розглянули самі основні режими їх роботи. Але потрібно знати також правила експлуатації.

як повинен працювати кондиціонер

Кліматичному обладнанню, як і іншої техніки, потрібен догляд і обслуговування. Це важливі фактори, і якщо їх ігнорувати, то пристрій може прийти в непридатність або вимагати дорогий ремонт, часом дорівнює вартості нового. 

Саме фільтр є причиною серйозних поломок і відсутності стабільної роботи випарника. Істотно на справну роботу впливає і низька температура повітря, через яку фреон не переходить в належному стані і можливий гідроудар.

Також варто звертати увагу на збої в роботі спліт-систем. Саме вони можуть бути сигналом для запобігання поломки, наприклад, як дме Кондиціонер.  Але як дізнатися, чи працює компресор кондиціонера? Це зробити не складно лише для людей, які обслуговують дане обладнання, застосовуючи вимірювальні прилади і спеціалізований інструмент.

З усього вищевикладеного можна зробити такий висновок. Комфортний клімат є запорукою не тільки міцного здоров'я, а й стабільної мозкової діяльності. Саме температура в приміщенні, де ви знаходитесь, відіграє важливу роль, від якої залежить успіх і навіть щасливе людське життя.

Деякі країни світу з приходом кліматичної техніки вийшли в коло європейських територій і стали відомі на весь світ завдяки своїм виробництвам, обладнаних кондиціонерами, де людина комфортно проводить робочий час і зосереджений. Ну а відпочити без кондиціонера в спекотний літній день вже навряд чи вийде.

 06.02.2020
 (67 переглядів)