(044) 334 46 32
всі номери

(067) 260 74 36 Київстар

(050) 379 13 23 Vodafone

(093) 170 86 60 Lifecell

Контактна інформація

Графік работи:

ПН-ПТ: 09:00-20:00
СБ: 10:00-16:00
ВС: 10:00-15:00

Пункти видачі онлайн-замовлень:

м. Київ, вул. М. Ушакова, 1Г м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
Gree-Market Блог Як правильно підключати кондиціонер

Як правильно підключати кондиціонер

Як правильно підключати Кондиціонер

Зміст

Клімат в Україні досить мінливий. Влітку високі температури вимотують населення, температура б'є рекорди і на градуснику можна побачити +25 і навіть +30 градусів за Цельсієм. Особливо важко доводиться маленьким діткам і літнім людям. У той час як взимку холоду вимагають утеплення і пошуку зігріваючих агрегатів. Частково вирішити проблему допоможуть кондиціонери. При правильному їх виборі і монтажі, ви зможете насолоджуватися комфортом і зберегти своє здоров'я.

Як підключати кондиціонер

Для створення затишку і комфорту, жителі міст і сіл все частіше набувають кондиціонери. Цей пристрій допомагає легко управляти температурою за бажанням користувача, але для його ефективної роботи важливо правильно провести монтаж.

Як підключати кондиціонер

Як правило, пристрій складається з декількох блоків. Після їх кріплення до стіни, необхідно провести підключення до електромережі.

Як підключати кондиціонер - загальні рекомендації

У нашому каталозі представлений широкий вибір: побутових і напівпромислових кондиціонерів. Вони відрізняються потужністю, параметрами роботи, принципом підключення та іншими нюансами. З інших найбільш популярні серед покупців - мультиспліт системи GREE.

Схеми їх підключення дещо відрізняються один від одного:

 1. Для побутових досить однієї фази. Для напівпромислових підійде два варіанти: одна і три фази.
 2. Виробляти заживлення можна декількома способами: провід прокладається від пристрою до щитка безпосередньо. Цю схему частіше використовують для напівпромислових систем з високою потужністю. Або ж агрегат живиться в стандартну розетку. Ця схема використовується для побутових систем або коли ремонт вже завершено.
 3. Проводити підключення спліт-систем необхідно послідовно, строго по інструкції, що додається до кожного пристрою.

Як підключати Кондиціонер-загальні рекомендації

Як правильно підключати кондиціонер - послідовність робіт

Процес монтажу і налагодження систем кондиціонування бажано довіряти професіоналам. Для тих, хто вирішив виконати роботи самостійно, пропонуємо ознайомитися з порядком виконання робіт.

Покрокові роботи - запорука успіху:

 • Необхідно вивчити інструкцію і схеми, що додаються до пристрою. Компанія Gree докладає до пристроїв розроблений для кожної моделі мануал. 
 • Потім підготуйте інструменти і необхідні витратні матеріали (кабель, розетки, ізоляцію і все необхідне).
 • Свердління отворів для прокладки кабелів між зовнішньою і внутрішньою частинами.
 • Кріплення блоків на стіни і подальше їх приєднання до кабелів.
 • Заживлення агрегату в електромережу.
 • Перевірка правильності монтажу, підключень, тестовий запуск, налагодження агрегату.

Як правильно підключати Кондиціонер - послідовність робіт

Електричне підключення кондиціонера - найбільш поширена схема

У більшості випадків кондиціонери, придбані в Україні, прийнято підключати до розеток. Попередньо слід переконатися в якості проводки. Сучасні прилади дещо потужніші ніж ті, які випускали 10-20-30 і більше років тому. У старих будинках питання перевірки якості проводки, зіставлення потужності кондиціонера і навантаження, на яку розрахована проводка, найбільш актуальні. Якщо проводка слабка, тоді необхідно прокласти окремий кабель до електрощита. Цей процес не найприємніший і може зажадати штробления стін, але він необхідний для виключення можливості виникнення коротких замикань і пожеж. Якщо роботи ви виконуєте самостійно, тоді зверніть увагу на основні аспекти.

Вимоги до розеток - етапи перевірки:

 • Перевірте наявність заземлення. В сучасних девайсах може бути присутнім диференціальне реле.
 • Звірте вимоги з інструкції, що додається до спліт-системі з характеристиками розетки. Кращим варіантом буде, якщо потужність електромережі буде перевищувати параметри, необхідні для агрегату.
 • Переконайтеся, що на" жилі", до якої підключаєте Кондиціонер, немає більше розеток або пристроїв, що вимагають для роботи велику потужність. Ідеальний варіант, коли кондиціонер на індивідуальному кабелі.
 • Не варто підключати кліматичні системи до розеток, які живляться на алюмінієвих проводах. Для них необхідна мідна проводка з перетином кабелю не менше 2,5—3-х.
 • Перевірте автомат, до якого йдуть дроти від розетки. Його контакти повинні розташовуватися один від одного на відстані 3 мм і більше міліметрів в розімкнутому вигляді.

електричне підключення кондиціонера - найбільш поширена схема

Підключення до окремого кабелю:

 • Необхідно провести прокладку кабелю від щитка до внутрішнього блоку системи. Можливо для цього доведеться штробить стіни або шукати інші способи декору проводки.
 • Перевірте, щоб кабель відповідав вимогам і мав достатню перетин.
 • З'єднують між собою зовнішній і внутрішній блоки.
 • Потім проводиться заживлення в електромережу відповідно до інструкції, що додається виробником.

У деяких моделях може знадобитися додатковий кабель між блоками, до нього буде підключений датчик температур. Всі дроти в обох блоках пронумеровані. За допомогою клем проводиться з'єднання відповідних номерів.

Схема підключення - етапи

Інструкції для підключення обох блоків ідентичні. Відрізняються роботи тільки забезпеченням доступу до контактів. Незалежно від того вибрали ви кондиціонери GREE інверторного типу або з блоком включено/вимкнено, не забудьте про заземлення. У кожній зі схем підключення, наданих виробником, передбачений такий пункт.

схема підключення-етапи

Послідовність робіт:

 1. Зніміть або підніміть декоративну панель і зовнішню кришку з блоку з роз'ємами.
 2. На задній панелі пристрою розташований отвір для прокладки кабелю, протягніть його і зачистіть від ізоляції.
 3. Потім за допомогою клем затисніть кінці відповідно до схеми з інструкції. Затягніть гвинти із зусиллям близько 1,2 Нм.
 4. Закріпіть фіксаторами провід, що проходить між блоками, і закрийте декоративною панеллю.
 5. Перевірте правильність з'єднання, щоб не переплутати клеми і дроти.
 6. Потім увімкніть агрегат.

Як вибрати відповідний провід

Як вже написали раніше - кабель повинен бути виконаний з міді. Чим потужніше кліматична техніка, тим більше має бути перетин у проводу. Другим аспектом впливає на вибір є віддаленість блоків від електричного щитка. Якщо необхідний кабель довше 10 метрів, не беріть провід з перетином менше 2,5. Для підключення на одну фазу досить дроти з 3-ма жилами, а для трифазної беріть з 5-ю жилами. Простежте щоб прокладена вами "магістраль" була далеко від нагрівальних приладів і газу.

Не варто нехтувати заземленням і пропускати цю частину робіт. Дотримання інструкцій дозволить вам насолодитися комфортом і уникнути проблем в експлуатації.

як вибрати відповідний провід

Захисний блок - автоматичний вимикач

Для забезпечення безпеки користування бажано встановити автоматичний вимикач. Приступаючи до його вибору ретельно ознайомтеся з інструкцією від кондиціонера, можливо при запуску струм на короткий час буде вище, ніж потім в роботі. Для такого випадку необхідно вибрати автомат з запасом потужності для нівелювання "стрибків". Орієнтовні значення Ви отримаєте, якщо потужність кондиціонера (кВт) розділити на 220 В і збільшити результат на 25-30%.

Останнім етапом всіх робіт по монтажу є перевірка правильності виконання з'єднань, комбінації жив і їх закріплення клемами. Тільки коли ви повністю будете впевнені, що не опустили помилок, можете включити систему і приступити до її діагностики та налаштування.

Що вибрати - самостійний монтаж або звернутися до фахівців

Незважаючи на те, що сьогодні існує безліч відео і друкованих інструкцій про те, як виконати роботи по установці і монтажу кондиціонерів, налагодження систем, для якісного виконання робіт необхідні навички і досвід. Саме тому ми, як і виробники техніки, рекомендують довіряти виконання робіт професіоналам з сервісної служби.

До переваг замовлення робіт у професіоналів відносяться:

 • Збереження гарантії на кондиціонери.
 • Можливість уникнути помилки при виконанні робіт.
 • Захист від випадкових замикань, виникнення іскор, пожеж та інших неприємностей.
 • Пристрій буде протестовано і налаштовано майстром.

що вибрати - самостійний монтаж або звернутися до фахівців

Єдиним недоліком звернення до майстра можна назвати - необхідність оплачувати роботу. Але це швидко окупається нівелюється якістю роботи агрегату.

Крім продажу ми пропонуємо нашим клієнтам послуги з монтажу та сервісного обслуговування кліматичних систем. У нас кращі ціни і професійні співробітники. З нами у вашому приміщенні завжди буде комфортна температура.

Наявність свіжого повітря, забезпечене кондиціонерами або припливно-витяжними установками GREE зробить ваше життя більш приємним.

 06.02.2020
 (10 переглядів)